چرا آمریکا به دنبال جنگ در عراق است؟

به گزارش وبلاگ بخار، نورنیوز نوشت: اگرچه ترامپ هنوز با پیشنهاد وزارت خارجه آمریکا موافقت ننموده اما توییت او که طی آن به صورت تلویحی گروه های مقاومت عراق را تهدید نموده بود، نشان می دهد راهبرد پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا ذهن رئیس جمهور این کشور را درگیر نموده است.

چرا آمریکا به دنبال جنگ در عراق است؟

منابع اطلاعاتی موثق در عراق به خبرنگار نورنیوز در بغداد گفتند اطلاعات دقیقی در اختیار دارند که بعضی مشاوران دونالد ترامپ به وی توصیه اکید کرده اند برای کاهش فشار افکار عمومی و شخصیت های سیاسی رقیب وی در آمریکا پیرامون ناکارآمدی فاجعه بار دولت در کنترل شیوع ویروس کرونا، ضروری است بحرانی مصنوعی در منطقه با اولویت عراق ایجاد گردد.

بر اساس اخبار اعلام شده از سوی این منابع عراقی، مقامات پنتاگون و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با این رویکرد که نوعی خودزنی برای بحران سازی است، مخالفت کرده و اجرای آن را گام نهادن در مسیری بسیار خطرناک و غیرقابل پیش بینی عنوان کرده اند اما وزارت خارجه آمریکا بر پیگیری این راهبرد اصرار دارد.

گفته می گردد تماس روز چهارشنبه 13 فروردین امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه با برهم صالح رییس جمهور عراق نیز برای اعلام نگرانی در مورد احتمال ایجاد شرایط غیرمنتظره در عراق بوده است.

اخبار دریافتی حاکی است اگرچه ترامپ هنوز با پیشنهاد وزارت خارجه آمریکا موافقت نکرده اما توییت امروز او که طی آن به صورت تلویحی گروه های مقاومت عراق را تهدید کرده بود، نشان می دهد که راهبرد پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا ذهن رییس جمهور این کشور را درگیر کرده است.

منابع عراقی با اشاره به اخباری که طی دو روز گذشته از سوی اکانت های وابسته به مرکز اعتدال عربستان سعودی در حال انتشار است و طی آن کوشش می گردد شرایط عراق بحرانی جلوه داده گردد، بیان کردند بعید نیست گروه های مزدور سعودی قصد داشته باشند با هماهنگی یا بدون هماهنگی با آمریکا دست به اقداماتی علیه پایگاه های نظامی آمریکا بزنند و بهانه لازم برای انجام عملیات علیه گروه های مقاومت در عراق را فراهم نمایند.

گفتنی است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز چهارشنبه با واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در عراق بیان کرد: در حالی که دبیرکل سازمان ملل متحد و جامعه جهانی بر توقف اقدامات تنش زا و جنگ طلبانه در شرایط شیوع کرونا تاکید می نمایند، این تحرکات خلاف خواسته رسمی و اعلام شده دولت، مجلس و مردم عراق و تشنج آفرین است و می تواند شرایط منطقه را به بی ثباتی و شرایطی فاجعه بار سوق دهد.

310 23310

منبع: خبرآنلاین

به "چرا آمریکا به دنبال جنگ در عراق است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آمریکا به دنبال جنگ در عراق است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید