سنت شکنی در آمریکا؛ همه علیه ترامپ!

به گزارش وبلاگ بخار، هفت روز تا سرانجام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است و رقابت های 2 نامزد اصلی این انتخابات شدیدتر شده است هرچند که در نظرسنجی های منتشر شده تا کنون تغییر شرایط جدی ایجاد نشده و در سطح ملی جو بایدن نامزد حزب دموکرات با حدود 9.2 درصد از دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان مقبولیت بیشتری را دارد.

سنت شکنی در آمریکا؛ همه علیه ترامپ!

بر این اساس، بایدن در سطح ملی 52 درصد حمایت شرکت نمایندگان در نظر سنجی را در برابر 43 درصد حامیان ترامپ در اختیار دارد. حاشیه بایدن در ایالت های نبرد انتخاباتی همچون میشیگان 9 امتیاز، ویسکانسین هشت امتیاز، پنسیلوانیا هفت امتیاز، آریزونا 5 امتیاز و در فلوریدا یک امتیاز است.

بایدن شامگاه سه شنبه در یک یادداشت توئیتری اظهار کرد مراقبت های بهداشتی، حقوق کارگران، حقوق شهفرایندی، حقوق زنان، حقوق همجنسگراها و حقوق مهاجران روی خط است. برای اخراج این یکی(ترامپ) ننشینید... برای رای دادن در امروز برنامه ریزی کنید.

این پیغام توئیتری در واقع بخشی از برنامه های بایدن بلافاصله پس از پیروزی است که حکایت از شرایط نامساعد شیوع کرونا در آمریکا، حقوق پایین کارگران و سایر مواردی دارد که ترامپ در آنها با مشکل روبرو است.

خبرگزاری ایرنا گزارش داد: این نامزد ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه به ایالت جورجیا رفت که یکی از ایالت های رقابتی است و نظرسنجی ها هم رقابت تنگاتنگی را بین او و ترامپ نشان می دهند. این ایالت از سال 1996 تا به امروز به نامزد جمهوریخواهان رای داده است و در صورت پیروزی بایدن، پس از 24 سال رنگ این ایالت در انتخابات ریاست جمهوری تغییر خواهد نمود.

وی در این ایالت بار دیگر از ترامپ به خاطر عملکرد ناموفقش در مهار کرونا انتقاد کرد و با اشاره به انتخابات سنا در این ایالت گفت ما برنده می شویم چرا که مردم ترامپ را شناخته اند.

بایدن اتحاد در آمریکا را بسیار ضروری دانست و اضافه کرد: نژادپرستی، همه گیری و سقوط مالی، کشور را محاصره نموده است. این بحران های تاریخی دردناک است: ویروس موذی ، درد و رنج مالی، تبعیض نظام مند. ما به یکباره از هر سه ضربه خورده ایم.

- علاوه بر بایدن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوریخواه روز سه شنبه به سه ایالت میشیگان، ویسکانسین و نبراسکا رفت تا در گردهمایی طرفداران خود سخنرانی کند.

- معاونان انتخاباتی این 2 نامزد ریاست جمهوری هم فعالیت انتخاباتی داشتند، به این ترتیب که هم مایک پنس و هم کامالا هریس در ایالت های نبرد انتخاباتی رفتند.

- باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا بار دیگر به فلوریدا این ایالت مهم رفت که رقابت بسیار شدیدی بین بایدن و ترامپ در آن جریان دارد تا برای معاون اول دولت خود تبلیغ کند.

روسای جمهوری سابق آمریکا معمولا از کانون توجه دور می مانند و کمتر وارد انتقاد از دولت پس از خود می شوند اما اوباما این سنت یا قانون نانوشته را نادیده گرفت و معتقد است شرایط فعلی، چیز دیگری را می طلبد.

اوباما با اشاره به مصاحبه اخیر ترامپ با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی است گفت: رئیس جمهور فعلی ما ، غر می زند که 60 دقیقه بسیار سخت است. شما فکر می کنید که او در برابر دیکتاتورها ایستادگی خواهد نمود؟ او فکر می نماید لسلی استال یک قلدر است.

وی اظهار کرد پوتین از روسیه، شی از چین و کیم جونگ اون از کره شمالی می خواهند او پیروز گردد. ما می دانیم، زیرا شما طی چهار سال گذشته هر آنچه را خواستند به آنها دادید. البته آنها می خواهند شما برنده شوید! این چیز خوبی نیست …

اوباما همچنین به اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر تمرکز بیش از حد رسانه ها بر بیماری همه گیر ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد رئیس جمهور نسبت به این پوشش(خبری) حسادت می ورزد.

- یک صفحه از تارنمای ستاد انتخاباتی ترامپ هک شد و در بخش درباره آن، یک پیغام هشدار جایگزین شد.

- پس از هفته ها رای گیری زودهنگام و پستی، بیش از 69 میلیون آمریکایی رای خود را برای انتخابات هفته آینده به صندوق انداختند که در مقایسه با رای گیری زودهنگام دوره های پیشین، انتظارات را پشت سر گذاشته و پیش بینی می گردد از رقم 80 میلیون هم عبور کند.

- فیس بوک یک هفته مانده به انتخابات، تبلیغات سیاسی را با هدف محدود کردن انتشار اطلاعات نادرست و دروغ پراکنی متوقف کرد.

- یک قاضی در میشیگان دستور ممنوعیت حمل علنی سلاح در اماکن رای گیری را متوقف کرد. تصمیمی که در میان افزایش تنش ها در سراسر آمریکا قبل از روز انتخابات و ترس از ارعاب و درگیری های احتمالی در اطراف سایت های رای گیری گرفته شده بود.

- بایدن و هریس روز سه شنبه تیراندازی مرگبار پلیس به والتر والاس جونیور در فیلادلفیا را محکوم کردند و همچنین خواهان سرانجام دادن به خشونت و غارتگری شدند که در طی بعضی از اعتراضات دوشنبه شب در این شهر رخ داد.

اداره پلیس فیلادلفیا گفت که دو افسر بعد از ظهر روز دوشنبه والاس ، مرد 27 ساله سیاه پوستی را پس از آنکه وی از انداختن چاقو امتناع ورزید، چندین بار به ضرب گلوله کشتند و مادرش از نزدیک پشت سر او کوشش کرد تا وی را مهار کند.

بایدن-هریس اضافه کردند: این شوک و اندوه و خشونت ناشی از تیراندازی دیروز را بسیار دردناک تر می نماید، به ویژه برای جامعه ای که قبلاً این همه ضربه را تحمل نموده است.

آنها همچنین خشونت و چپاولگری را که طی یک روز گذشته در فیلادلفیا اتفاق افتاده است، محکوم و اعلام کردند که خشم ناشی از بی عدالتی های واقعی جامعه ما، بهانه ای برای خشونت نیست. حمله به افسران پلیس و خرابکاری در مشاغل کوچک، که در حال حاضر در طی یک بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می نمایند ، ما را به عدالت نزدیک نمی نماید بلکه به شهفرایندان ما آسیب می رساند.

این نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کردند: غارت، اعتراض نیست، یک جرم است. این امر توجه را از فاجعه واقعی زندگی قطع می نماید.

بایدن و هریس، رئیس جمهوری فعلی آمریکا را باعث شعله ور شدن اختلافات در جامعه دانستند و گفتند او قادر به انجام کار واقعی برای گردهم آوردن مردم نیست اما ما این کار را خواهیم کرد.

- ترامپ در میشیگان نسبت به طرح ربایش فرماندار این ایالت تشکیک کرد و در حالی که عملکرد سختگیرانه گرتچن ویتمر فرماندار دموکرات میشیگان را یک فاجعه نامید گفت: آیا توطئه آدم ربایی علیه او واقعی است یا خیر.

با این حال، رئیس جمهوری آمریکا از این فرماندار خواست تا از او به خاطر آنکه مقامات پلیس فدرال این توطئه را خنثی نموده اند، سپاسگزار باشد.

ترامپ با تکرار این جمله که ما باید او را پیش ببریم اما فکر نمی کنم او مرا خیلی دوست داشته باشد باعث شد تا جمعیت حاضر در این گردهمایی انتخاباتی شعار بدهند زندانیش کنید.

او که در گردهمایی مشابه چندی قبل خود این شعار را تکرار و گفته بود همه را باید زندانی کنیم، این بار تنها سکوت کرد و اجازه داد این شعار سرداده گردد.

نامزد حزب جمهوری خواه خطاب به حضار گفت: مردم ما بودیم که به او یاری کردیم و سپس او مرا به خاطر آن مقصر دانست.

- ترامپ درباره فرایند بدتر شدن گسترش کرونا در آمریکا هم اینگونه توجیه کرد که تعداد آزمایش کرونای آمریکایی ها در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه از بسیاری جهات با آزمایش کرونا متنفر است، اوضاع رو به وخامت را توطئه رسانه ای اخبار جعلی خواند.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه هم در یک یادداشت توئیتری گفت: موارد بالا می رود چرا که آزمایش،آزمایش، آزمایش می گیریم. (ادعایی برای توانا نشان دادن آمریکا در انجام آزمایش کرونا)

- ترامپ کامالا هریس را یک لیبرال توصیف کرد و گفت او باعث می گردد برنی سندرز یک محافظه کار جدی به نظر برسد.

وی به طرفدارانش یادآوری کرد که اگر رئیس جمهوری بایدن به نوعی ناتوان گردد، هریس در صف بعدی ریاست جمهوری خواهد بود.

- رئیس جمهوری آمریکا برگه های رای پستی وصول شده پس از تاریخ انتخابات را غیرقانونی خواند.

- ترامپ از فاکس نیوز به خاطر پوشش خبرهای جو بایدن و همچنین باراک اوباما انتقاد کرد و آن را بسیار ناامید نماینده دانست.

- 20 دادستان سابق آمریکا که همگی جمهوری خواه هستند، روز سه شنبه به طور علنی ترامپ را تهدیدی برای حاکمیت قانون در کشور خواندند و خواهان جایگزینی بایدن در ماه نوامبر شدند.

دادستان های پیشین در نامه ای سرگشاده گفتند: رئیس جمهوری به وضوح اعلام نموده است که انتظار دارد وزارت دادگستری منصوب و دادستان ها، منافع شخصی و سیاسی وی را تامین نمایند.

آنها ترامپ را به اقدام علیه کسانی که برای منافع عدالت ایستاده اند، متهم کردند.

- به گفته یکی از مشاوران بلومبرگ، مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک میخواهد در آخرین هفته مبارزات انتخاباتی، 15 میلیون دلار اضافی در تگزاس و اوهایو صرف آخرین کوشش برای گسترش نفوذ بایدن کند.

این هزینه جدید تبلیغات در حالی انجام می گردد که بلومبرگ همچنان به یک برنامه تبلیغاتی و برنامه میدانی در فلوریدا ادامه می دهد که حداقل 100 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

منبع: فرارو

به "سنت شکنی در آمریکا؛ همه علیه ترامپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنت شکنی در آمریکا؛ همه علیه ترامپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید