کاخ سفید برای سناریوی استیضاح ترامپ آماده می شود

به گزارش وبلاگ بخار، در شرایطی که دونالد ترامپ بار دیگر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته اطلاعاتی این نهاد را سیاستمداران فاسد خواند، سخنگوی کاخ سفید گفت انتظار آن می رود که مجلس نمایندگان روند استیضاح را پیش ببرد.

کاخ سفید برای سناریوی استیضاح ترامپ آماده می شود

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید جمعه گفت این نهاد انتظار آن را دارد که مجلس کنندگان آمریکا روند استیضاح علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را دنبال کند.

از سوی دیگر ترامپ در بحبوحه دعوایی توییتری، نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا و آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی این نهاد را که هر دو از دموکرات های ایالت کالیفرنیا هستند که تحقیقات استیضاح را رهبری می کنند، سیاستمداران فاسد توصیف کرده و گفت آن ها برای به زانو درآوردن حزب جمهوری خواه تلاش می کنند. اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح می شود که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد این کشور عمیقا بر سر اینکه آیا او باید از سمتش عزل شود یا خیر اختلاف نظر دارند.

در همین حال آدام شف قصد دارد به زودی متن شهادت مقام های سابق و کنونی در جلسات محرمانه را که نشان می دهد ترامپ برای تحت فشار گذاشتن ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با هدف تحقیقات علیه جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا و پسرش هانتر بایدن اقدام کرده بود، منتشر کند.

در حالیکه ترامپ برای ترساندن شاهدان و تحریف جهت استیضاح تلاش می کند، دموکرات ها شاهد مانع تراشی در اجرای عدالت هستند. رای مجلس کنندگان آمریکا هم زمینه برای ورود به فاز جدید در روند تحقیقات استیضاح را هموار کرده است.

استفانی گریشام همچنین گفت، کاخ سفید برای اتفاق افتادن استیضاح آمادگی دارد. او جمعه در مصاحبه با فاکس نیوز تاکید کرد: نانسی پلوسی بسیار بسیار شفاف گفته است که دموکرات های مجلس کنندگان قصد دارند به استیضاح ترامپ رای بدهند. بله ما آماده هستیم تا استیضاح رخ دهد.

این سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه رئیس جمهوری آمریکا مرتکب کار اشتباهی نشده است، تاکید کرد هیچ نوع گروکشی در جریان تماس تلفنی 25 ژوئیه ترامپ و رهبری اوکراین رخ نداد. همین تماس تلفنی موجب ترغیب بسیاری از دموکرات ها به حمایت از تحقیقات استیضاح علیه ترامپ شد.

رئیس مجلس کنندگان آمریکا هم جمعه گفت، انتظار دارد دادرسی علنی در تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ همین ماه (نوامبر) آغاز شود اما به این نکته اشاره کرد که پرونده دموکرات ها برای استیضاح او سفت و سخت نیست. پلوسی همچنین به شبکه خبری بلومبرگ گفت، هیچ ضرب الاجلی برای اتمام این تحقیقات وجود ندارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کاخ سفید برای سناریوی استیضاح ترامپ آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید برای سناریوی استیضاح ترامپ آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید