الکاظمی در تنگنای شدید به سر می بَرد

به گزارش وبلاگ بخار، نماینده مجلس عراق، امکان برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس این کشور به کابینه الکاظمی طی روز های آینده را بعید دانست و از تنگنای شدیدی که الکاظمی بدان گرفتار شده است، اطلاع داد.

الکاظمی در تنگنای شدید به سر می بَرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بخار به نقل از المعلومه، احمد الکنانی نماینده وابسته به فراکسیون الصادقون در مجلس عراق امکان برگزاری جلسه رای اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی طی روز های آینده را بعید دانست و از تنگنای شدیدی که الکاظمی بدان گرفتار شده است، پرده برداشت.

وی اضافه کرد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق تا به امروز نتوانسته است که بیشتر گروه های سیاسی را درباره برنامه دولت خود قانع کند.

الکنانی گفت: مرحله کنونی مرحله بسیار دشواری برای وی محسوب می گردد. شواهد کنونی گواه این است که امکان برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس عراق به دولت الکاظمی بعید است.

این در حالی است که اخیراً العربی الجدید در گزارشی با اشاره به فرایند تشکیل کابینه جدید عراق نوشت: مصطفی الکاظمی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق ظرف هفته جاری مذاکرات سرنوشت سازی خواهد داشت تا به توافق با گروه های سیاسی شاخص عراقی درباره اعضای کابینه خود دست یابد.

این رسانه می نویسد: الکاظمی با سه شرط یا خواسته روبرو است؛ نخست، اصرار بعضی گروه های در گنجاندن بندی در برنامه دولتش برای اجرایی کردن مصوبه مجلس عراق درباره خروج نیرو های خارجی از عراق و نیر بعضی شروط دیگر درباره پست های وزراتی و کلیدی کابینه و تقویت صندلی الحشد الشعبی و حفظ آن است.

العربی الجدید می افزاید: خواسته های دوم از سوی گروه های سنی است که مربوط به بازسازی شهر های ویران شده و بازگشت آوارگان و نیز بعضی خواسته های دیگر به همراه سهمشان از کابینه مطابق نتیجه انتخابات مجلسی سال 2018 است.

این رسانه آورده است: خواسته سوم از سوی گروه های سیاسی کُرد است که شامل اجرای همه توافقات امضا شده میان اربیل در شمال عراق با دولت عادل عبدالمهدی و نیز سهمشان از بودجه سالیانه است.

العربی الجدید در ادامه می نویسد: الکاظمی روز شنبه در توییتی از ادامه رایزنی ها با گروه های سیاسی اطلاع داد. برهم صالح رئیس جمهور عراق در نهم آوریل جاری، مصطفی الکاظمی را مامور تشکیل کابینه ظرف یکماه نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "الکاظمی در تنگنای شدید به سر می بَرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی در تنگنای شدید به سر می بَرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید