جزییات معافیت و تخفیف مالیاتی فرزند سوم

به گزارش وبلاگ بخار، رئیس سازمان امور مالیاتی معافیت های مالیاتی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قانون بودجه سال جاری را ابلاغ کرد.

جزییات معافیت و تخفیف مالیاتی فرزند سوم

به گزارش تسنیم، سید محمد هادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای به تبیین ماده 18 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بند (ص) تبصره 6 قانون بودجه سال 1402 کل کشور پرداخت.

تخفیف مالیاتی به خانواده ها برای تولد فرزند سوم به بعد

در نامه ابلاغی از سوی رئیس سازمان مالیاتی آمده است: پیرو بخشنامه شماره 5 /1402 /200 مورخ 27 /02 /1402 درخصوص ابلاغ مقررات مربوط به احکام بند (و) تبصره 12 و بند (ص) تبصره 6 قانون بودجه سال 1402 کل کشور و نظر به سوالات و ابهامات مطرح شده راجع به بند 9 بخشنامه مذکور، به اطلاع می­رساند؛

1- طبق مفاد تبصره بند (ت) ماده 1 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (مصوب 24 /07 /1400)، استفاده از معافیت مالیاتی موضوع ماده 18 قانون مذکور، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 5/2 نباشد.

2- با توجه به حکم صدر ماده 18 قانون یاد شده، پدر و مادر هر دو به صورت همزمان در صورت احراز سایر شرایط، امکان استفاده از معافیت مالیاتی موضوع ماده 18 قانون یاد شده را دارا می باشند.

3- اشخاص مشمول ماده 18 قانون فوق، با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط، برای هر یک از بچه ها سوم و هر تعداد فرزند متولد شده بعد از فرزند سوم (با رعایت شرط تاریخ تولد از 1 /8 /1400 و به بعد)، بدون اعمال محدودیت درخصوص تعداد بچه ها، به مدت سه سال به شرط تصویب در قوانین بودجه سنواتی می توانند از تخفیف مالیاتی موصوف، استفاده کنند.

کنندگان مردم در مجلس هنگام تصویب قانون بودجه امسال، با تصویب بند الحاقی 2 تبصره 6 لایحه بودجه، خانواده هایی که فرزند سوم آن ها از آبان ماه 1400 به بعد متولد شده باشد را مشمول تخفیف 15 درصدی مالیاتی به ازای هر فرزند کردند.

براساس بند الحاقی 2 تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1402؛ در راستای تحقق ماده (18) قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، مقدار معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی موضوع ماده (84) قانون مالیات های مستقیم اصلاحی مصوب (31/4/1394) علاوه بر اعمال معافیت مذکور به ازای فرزند سوم و بیشتر که از آبان ماه سال 1400 به بعد متولد شده اند، به ازای هر فرزند مشمول پانزده درصد (15%) افزایش در تخفیف مالیاتی می شوند.

منبع: فرارو

به "جزییات معافیت و تخفیف مالیاتی فرزند سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات معافیت و تخفیف مالیاتی فرزند سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید