جلسه سفارت و فدراسیون عراق برای جلوگیری از سیاسی شدن بازی باایران

به گزارش وبلاگ بخار، تیم های ملی فوتبال ایران و عراق از ساعت 17:30 پنجشنبه این هفته در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و انتخابی جام ملت های 2023 آسیا در اردن به مصاف هم می فرایند.

جلسه سفارت و فدراسیون عراق برای جلوگیری از سیاسی شدن بازی باایران

این مسابقه به خاطر شرایط سیاسی عراق و همچنین جدال سنتی تیم های ملی دو کشور حساسیت زیادی به خود گرفته است. مسئولان فدراسیون فوتبال عراق به دنبال این هستند که جلوی ورود هرگونه مسائل سیاسی و نژادپرستی را در این مسابقه بگیرند تا با محرومیت های بیشتری از سوی فیفا روبرو نشوند.

طبق اعلام سایت الغد پرس عراق، قرار است امروز جلسه ای سه جانبه با حضور مسئولان فدراسیون فوتبال عراق، فدراسیون اردن و سفارت عراق در شهر امان برگزار شود تا شرایط برگزاری این مسابقه و همچنین دیدار عراق با بحرین مورد ارزیابی قرار بگیرد.

در این جلسه علاوه بر نحوه ورود تماشاگران به ورزشگاه، فراخوان های مردم عراق در شبکه های مجازی برای حمایت از مردم این کشور از جمله زدن ماسک به صورت در دیدار با ایران بررسی می شود. ضمن اینکه بنرهایی که نوشته های سیاسی و یا نژادپرستی علیه یکی از کشورهای دیگر داشته باشد برای ورود به ورزشگاه کنترل می شود.

سایت الغد ادامه داده است: فدراسیون و سفارت عراق در اردن تلاش می کنند تا مباحث سیاسی به داخل ورزشگاه کشیده نشود زیرا فیفا همواره با تداخل سیاست و نژادپرستی و هرآنچه که موجب نفرت ملت ها از یکدیگر بشود، مخالف بوده است. فدراسیون عراق و سفارت این کشور همچنین تلاش می کنند تا سیاست به داخل ورزشگاه کشیده نشود تا بدین ترتیب، پیامدهای احتمالی آن متوجه طرف اردنی نیز نشود. تلاش زیادی در مدت سه روز گذشته اجرا شده است که تماشاگران فقط برای حمایت ورزشی تیم عراق در ورزشگاه حضور یابند.

به گزارش وبلاگ بخار، در گروه C رقابت های انتخابی جام جهانی، تیم های عراق و بحرین با 7 امتیاز اول و دوم هستند و تیم ملی کشورمان هم با 6 امتیاز سوم است. این مسابقه به دلیل ناامنی های اخیر عراق با رای فیفا به کشور اردن منتقل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جلسه سفارت و فدراسیون عراق برای جلوگیری از سیاسی شدن بازی باایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه سفارت و فدراسیون عراق برای جلوگیری از سیاسی شدن بازی باایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید