شاخص های متفاوت بودن جنگ یمن در سال ششم

به گزارش وبلاگ بخار، جنگ یمن تا یک ماه دیگر وارد ششمین سال خود می شود اما رونمایی ارتش یمن از قدرت پدافند هوایی، قایق های کنترل از راه دور، موشک های بالستیک و پهپادهای یمنی نشان می دهد که شرایط جنگ در سال ششم نسبت به قبل متفاوت خواهد بود.

شاخص های متفاوت بودن جنگ یمن در سال ششم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار، با نزدیک شدن جنگ یمن به سال ششم خود، شدت درگیری ها میان نیروهای ائتلاف به فرماندهی سعودی و ارتش و کمیته های مردمی یمن بیشتر شده است.

روزنامه رأی الیوم در گزارشی به این موضوع پرداخت و نوشت، سه تحول اصلی در یمن رخ داده که تأکید می کند شرایط میدانی ائتلاف سعودی به شدت سخت خواهد بود.

بر اساس گزارش مذکور، این سه تحول به شرح زیر است:

اول: یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از چهار سامانه پدافند هوایی جدید رونمایی و تأکید کرد، سال 2020 سال پدافند هوایی است.

دوم: ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف سعودی ادعا کرد، یک فروند قایق کنترل از راه دور را در جنوب دریای سرخ منهدم کرده اند که از بندر الحدیده فرستاده شده بوده و قصد هدف دریافت کشتی های ائتلاف را داشته است.

سوم: عملیات موشک های بالستیک و پهپادهای از راه دور برای هدف دریافت تأسیسات نفتی آرامکو در بندر ینبع عربستان در سوال دریای سرخ و در فاصله 1400 کیلومتری از صنعا.

در ادامه این گزارش آمده، آنچه بر دقت سامانه های پدافند هوایی ارتش یمن تأکید می کند ساقط کردن جنگنده تورنادو متعلق به ائتلاف سعودی در چهاردهم فوریه است. این جنگنده انگلیسی از پیشرفته ترین جنگنده ها در نوع خود است و ساقط کردن آن با سامانه های پدافند هوایی عادی ممکن نیست.

رأی الیوم در اشاره به اظهارات ترکی المالکی نوشت، اینکه ارتش و کمیته های مردمی یمن از قایق های کنترل از راه دور استفاده کرده، نشان می دهد از این به بعد توانایی تهدید کشتی های ائتلاف، غرق کردن آنها و بستن باب المندب را دارد بدون اینکه یکی از اعضای خود را از دست بدهد؛ موضوعی که نگرانی سران نظامی ائتلاف سعودی را برانگیخته است.

جنگ یمن در فروردین سال 1394 به فرماندهی سعودی علیه این کشور آغاز شود اگر چه به زعم ریاض قرار بود ظرف چند هفته این جنگ فیصله یابد اما ایستادگی ارتش یمن ورق را جور دیگری برگرداند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "شاخص های متفاوت بودن جنگ یمن در سال ششم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص های متفاوت بودن جنگ یمن در سال ششم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید