قیمت بلیت سینما چقدر می گردد؟

به گزارش وبلاگ بخار، سخنگوی انجمن سینماداران با اشاره به قیمت های جدیدی که برای بلیت سینما پیشنهاد شده است، ابراز امیدواری کرد که رئیس سازمان سینمایی با توجه به سابقه تهیه کنندگی خود در سینما تدبیری برای یاری به سینماداران و بهبود اوضاع نسبت به شرایط سختی که در دو سال گذشته با آن روبرو بودند، بیندیشد.

قیمت بلیت سینما چقدر می گردد؟

به گزارش ایسنا، محمدرضا صابری درباره بحث هایی که چند وقت گذشته نسبت به افزایش قیمت بلیت سینما ها به وجود آمده است، اعلام کرد: وزارت ارشاد همواره همزمان با جشنواره فیلم فجر قیمت بلیت سینما ها را افزایش می داد، اما در دو سال گذشته این اتفاق نیفتاده است و هر دو جشنواره سی ونهم و چهلم با همان بهای بلیت 30 هزار تومانی برگزار شدند. این در حالی است که متاسفانه سینما ها به لحاظ هزینه پرسنل و انرژی با افزایش بهای زیادی روبرو بودند. در کنار این ها برای امور مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران کرونا هم با افزایش قیمت بسیار زیاد اقلام بهداشتی روبرو شدیم در صورتی که تنها چیزی که گران نشد همین بلیت سینما بود.

او اضافه نمود: البته ما صرفا در پی گران کردن نیستیم و آرزو می کنیم شرایطی باشد که قیمت بلیت برای همه مناسب باشد، اما باید شرایط هم طوری باشد که بتوانیم چراغ سینما را روشن نگه داریم.

وی ادامه داد: این افزایش هزینه های تحمیلی در حالی رخ داده که فروش سینما ها نسبت به دو سال گذشته هنوز به یک دوم قبل از کرونا هم نرسیده است، یعنی تعداد مخاطبان برترین سینما ها در برترین زمان به میزان نصف تماشاگران روز های عادی در دو سال قبل هم نمی رسد. هزینه ها و عایدی سینمادار ها اصلا همخوانی ندارند و باید پرسید که صاحبان سینما بویژه در بخش خصوصی چقدر می توانند با این شرایط ادامه دهند؟

صابری گفت: برای جذب مخاطب و اکران مناسب فیلم ها سه فاکتور اصلی وجود دارد؛ صدای خوب، تصویر خوب و جایگاه خوب که هر سه به شدت با افزایش قیمت روبرو بودند. برای مثال هر جایگاه (سینما) کورش که قبلا یک میلیون تومان خریداری می شد الان به 3 میلیون و 200 هزار تومان رسیده یا پروژکتوری را که 80 میلیون تومان می خریدیم الان باید با 500 میلیون تومان بخریم. این پروژکتور ها لامپ هایی دارند که سه سال قبل سه میلیون تومان بود، الان حدود 30 میلیون تومان شده است و نکته مهم درباره این ها طول عمرشان است که بعد از مدتی باید تعویض شوند که اگر نشوند همان مخاطبی که پول بلیت می دهد ضرر می نماید، چون فیلم با کیفیتی نمی بیند؛ به همین علت ما برای تامین هزینه های سینماداری چاره ای جز افزایش قیمت بلیت نداریم.

وی اعلام کرد: بر این اساس قیمت های جدیدی را به سازمان سینمایی پیشنهاد دادیم که برای اولین بار تمام صنوف تهیه کننده، پخش کننده، سینمادار و همینطور کانون کارگردانان به اتفاق به اجماع رسیدند تا قیمت بلیت سینما ها همزمان با اکران نوروزی در سینما های مدرن 50 هزار تومان، در سینما های ممتاز 40 هزار تومان و در سینما های درجه یک 30 هزار تومان باشد. بعلاوه پیشنهاد دادیم که دو سانس ابتدایی هر سینما در سراسر کشور نیم بها باشد و بلیت نیم بها در روز های سه شنبه نیز کماکان برقرار است و این به هیچ وجه حذف نخواهد شد.

سخنگوی انجمن سینماداران یادآور شد: در سال 1400 مخاطب سینما کمتر از 7 میلیون نفر بوده در حالی که در سال 97 بیش از 30 میلیون نفر مخاطب داشتیم و 300 میلیارد تومان فروش برای سینما ثبت شد، اما این رقم سال جاری به 158 میلیارد تومان رسیده و شرایط نگران کننده ای را برای سینما ها به وجود آورده است. امیدواریم با فیلم های اکران نوروزی و سینما های مدرنی که در چند وقت اخیر به ناوگان سینمایی کشور اضافه شدند شاهد روز های خوبی برای سینما باشیم، چون با وجود همه این افزایش هزینه ها که در تمام اقلام به وجود آمده هنوز می توان ادعا کرد که مقرون به صرفه ترین سرگرمی در کشور ما سینماست.

وی تاکید نمود: در تمام جهان روال این است که به سالن های سینما سوبسید داده می گردد، چون قرار نیست مدام از جیب مردم خرج کنیم. اگر سازمان سینمایی در تهیه اقلام تجهیزاتی حمایت نکند به زودی شاهد خواهیم بود که سینما ها کنار می فرایند در صورتی که پیش از کرونا شاهد کوشش های خوبی برای سالن سازی در کشور بودیم و امیدوارم با تدبیر آقای خزاعی (رییس سازمان سینمایی) به عنوان کسی که در حوزه تهیه کنندگی فعالیت داشته و این حوزه را به خوبی می شناسد، تصمیم های عاجلی در این ماجرا و برای افزایش سالن سازی گرفته گردد.

به گزارش ایسنا، از چهارشنبه 18 اسفندماه هفت فیلم روانه سینما ها می شوند تا اکران سال 1401 رسما شروع گردد. قرار است فیلم های موقعیت مهدی در سینما آزادی، قدغن در پردیس کوروش، روز صفر در سینما بهمن، سگ بند در ایران مال، مرد بازنده در پردیس ملت، گل به خودی در مگامال و شادروان در سینما ماندانا اکران شوند.

منبع: فرارو

به "قیمت بلیت سینما چقدر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت سینما چقدر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید