مومنی مقدم: در پی پشتوانه سازی برای نسل طلایی والیبال هستیم

به گزارش وبلاگ بخار، غلامرضا مومنی مقدم درباره اهداف و برنامه هایش برای تیم ملی جوانان را تشریح کرد و گفت: در ابتدا از فدراسیون والیبال به خاطر اعتمادی که به من کرد، تشکر می کنم. 13 سال مربی تیم های ملی بودم و 11 سال آن را در رده پایه فعال بودم. در این سال ها حدود 10 دوره در مسابقات آسیایی و جهانی روی نیمکت تیم های پایه نشستم که حاصل آن 7 مدال آسیایی و جهانی است.

مومنی مقدم: در پی پشتوانه سازی برای نسل طلایی والیبال هستیم

وی با اشاره به این که درحال حاضر نسل هایی هستند که می توانند جایگزین نسل طلایی والیبال ایران شوند، اضافه کرد: در فرصتی که در اختیار دارم با توکل به خدا، استفاده از تجربیاتم و حمایت فدراسیون، در پی پشتوانه سازی تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان جوان برای تزریق به تیم ملی هستم تا جوانان مناسبی برای بازیکنانی که از تیم ملی خارج می شوند، پرورش یابند.

* کادرفنی جوانان در پی ارتقای تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان

سرمربی تیم ملی جوانان با اشاره به برنامه هایش برای این تیم، گفت: برنامه هایم را به فدراسیون والیبال ارائه کردم. اردوهای بسیار خوبی برای تیم ملی جوانان در نظر گرفته شده است. هدف اصلی در وهله اول، ارتقای تکنیکی بازیکنان است. سپس در پی آن هستیم که با ارتقای تاکتیکی سبک بازی ها، در رقابت های پیش رو از جمله مسابقات آسیایی و دنیای نتایج خوبی کسب کنیم.

مومنی مقدم ضمن تشکر از کادر فنی سابق تیم ملی نوجوانان ادامه داد: از مسعود آرمات و کادرفنی اش تشکر می کنم که بازیکنان را به این مرحله رساندند و انشاا… ما هم بتوانیم این راه را ادامه دهیم و با پرورش بازیکنان آن ها را به درجات بالاتر برسانیم.

* استارت تیم ملی جوانان از اواسط فروردین ماه

سرمربی تیم ملی جوانان در مورد زمان شروع تمرینات تیم ملی جوانان، گفت: انشاا… از اواسط فروردین کار را استارت می زنیم. پیش از حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا (اواخر مردادماه به میزبانی بحرین)، 9 مرحله اردوی آمادگی برگزار خواهیم کرد. طی این اردوها اهداف خاصی را دنبال می کنیم تا بازیکنان از لحاظ تکنیکی، تاکتیکی، آمادگی جسمانی و روانی، به سطح مطلوبی برسند تا شاهد اوج عملکردشان در رقابت های بحرین باشیم. برای رسیدن به این هدف نیازمند داشتن برنامه ریزی مناسبی هستیم. در این بین حمایت فدراسیون نقش بسیار یاری کننده ای خواهد داشت و اگر مقدماتش فراهم گردد، قصد حضور در یک الی دو تورنمنت را هم داریم تا بازیکنان را محک بزنیم. سعی داریم ترکیبی انتخاب کنیم که بیشترین بازدهی را داشته باشد تا سال آینده شانس حضور در تیم ملی بزرگسالان را داشته باشند. امیدوارم در انتخاب بازیکنان ملی پوش جوان کمترین خطا را داشته باشیم چون تیم ملی جوانان جای شایسته ترین هاست.

* تشریح فاکتورهای اصلی دعوت به اردوی جوانان

وی درباره نخوه دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی جوانان گفت: از سه مجرا بازیکنان را به تیم ملی دعوت خواهیم کرد. یکی بازیکنانی که در اردوی تیم ملی نوجوانان حضور داشتند و درحال حاضر در رده سنی جوانان هستند؛ بازیکنانی که آزمون خود را پس داده اند و می توانند در تیم ملی جوانان آینده خوبی داشته باشند. دوم رقابت های قهرمانی کشور که به میزبانی کاشان برگزار گردید. علیرضا طلوع کیان به عنوان نماینده فدراسیون این رقابت ها را زیر نظر گرفت و لیستی از بازیکنان نیز تهیه نموده است. قطعاً جلسه ای با ایشان برگزار نموده و از لیست تهیه شده استفاده خواهیم کرد. سوم بازیکنان مستعدی که به دلایل مختلف از جمله مصدومیت کمتر دیده شده اند. در پی دعوت این سه دسته از بازیکنان به اردوهای تیم ملی جوانان هستیم تا بتوانیم برترین ها را نیز از بین آن ها انتخاب کنیم.

* دو چالش مومنی مقدم در تیم ملی جوانان

مومنی مقدم بعلاوه تاکید نمود در تیم ملی جوانان دو چالش پیش رو دارد: چالش نخست این که در مسابقات قهرمانی آسیا حریفان اصلی ما چین، کره و ژاپن هستند که هیچ یک از این تیم ها در مسابقات قهرمانی نوجوانان دنیا به میزبانی تهران حضور نداشتند و همین مسئله کارمان را در تقابل با این تیم ها سخت خواهد نمود. چون آنالیزی از این تیم ها نداریم.

وی توضیح داد: چالش دوم این که در سال های گذشته بازیکنان جوان در قالب یک تیم در لیگ برتر شرکت می کردند و محک می خوردند متأسفانه سال جاری تعداد بسیار کمی از بازیکنان جوان درگیر لیگ هستند و بخش اعظم این بازیکنان فقط در مسابقات قهرمانی کشور به عنوان یک مسابقه رسمی شرکت داشته اند و درحال حاضر هم اطلاعات خاصی از شرایط این دسته از بازیکنان نداریم.

این ها چالش های بسیار بزرگ پیش روی ماست که بازیکنان جوان مان نسبت به ادوار گذشته هم کم تجربه تر هستند و هم شناخت چندانی از آن ها نداریم.

* جام کنفدراسیون آسیا، تدارکاتی جوانان برای قهرمانی قاره کهن

وی درخصوص حضور تیم ملی جوانان در مسابقات AVC کاپ هم گفت: تیم ملی بزرگسالان فرصت حضور در رقابت های AVC کاپ را ندارد و به همین منظور مقرر شد تیم ملی جوانان در این رقابت ها شرکت کند. قطعاً در این رقابت ها حضور خواهیم داشت چراکه سبک بازی تیم های حاضر در این رقابت ها سبک بازی تیم های آسیایی و شرق آسیاست و این رقابت ها می تواند تدارکاتی بسیار خوبی برای تیم ملی جوانان ایران قبل از حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در بحرین باشد.

* بازه زمانی 20 روزه برای معرفی اعضای کادرفنی

مومنی مقدم درخصوص انتخاب اعضای کادرفنی تیم ملی جوانان، گفت: هنوز در این خصوص به نتیجه گیری نهایی نرسیده ایم. فرصت زمانی کوتاهی درخواست کردیم تا با مشورت با دکتر داورزنی و مصطفی کارخانه مدیر فنی تیم های ملی، ترکیب عالی اعم از مربیان با تجربه، جوان، با انگیزه و بدون حاشیه انتخاب کنیم. در پی انتخاب کادری هستیم که هم از لحاظ شخصیتی و هم از نظر عملکردی در زمره برترین ها باشند تا کار را به خوبی پیش ببریم. انشاا… تا 20 روز آینده اعضای کادرفنی را اعلام خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مومنی مقدم: در پی پشتوانه سازی برای نسل طلایی والیبال هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی مقدم: در پی پشتوانه سازی برای نسل طلایی والیبال هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید