ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سال آینده شروع شد

به گزارش وبلاگ بخار، ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی در نیمه اول سال آینده در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، بخش خدمات الکترونیک، صدور پروانه سرویس های رادیوئی فراهم شده است.

ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سال آینده شروع شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ بخار به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی در نیمه اول سال آینده در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، بخش خدمات الکترونیک، صدور پروانه سرویس های رادیوئی فراهم شده است.

نسترن محسنی معاون رادیوئی این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: در امسال 216 نفر برای شرکت در آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی ثبت نام نموده بودند که از میان آنان 154 نفر به صورت همزمان در ستاد و مناطق رگولاتوری در آزمون کتبی شرکت نموده و 97 نفر از آنان نمره قبولی را کسب کردند. همچنین در آزمون عملی (مورس) 79 نفر حضور داشتند که از این تعداد 68 نفر به عنوان قبول شدگان نهائی آزمون کتبی و عملی معرفی شدند.

نسترن محسنی با اشاره به مفاد آئین نامه اجرائی قانون بی سیم های اختصاصی اضافه کرد: براساس این آئین نامه، پروانه های رادیو آماتوری به سه سطح مبتدی (درجه سه)، عمومی (درجه دو) و پیشرفته (درجه یک) تقسیم می شوند که شرایط آزمون و حدود کارکردی هر کدام از سطح ها براساس ماده 44 آئین نامه متفاوت است و رگولاتوری در امسال، پس از شش سال از برگزاری آزمون قبلی، آزمون درجه سه را برگزار کرد.

وی اظهار کرد: سرویسهای رادیو آماتوری و رادیو آماتور ماهواره ای دو سرویس از 31 سرویس رادیوئی تعریف شده از سوی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) است و رادیو آماتورها، افراد علاقه مند در حوزه ارتباطات رادیوئی هستند که با دریافت گواهی نامه آن، می توانند براساس نوع گواهی نامه دریافتی خود از طیف های فرکانسی استفاده نموده و با شناسه ارتباطی خاص خود (Call Sign) برای برقراری ارتباط اقدام نمایند.

محسنی درباره نوع ارتباطات رادیوئی حوزه رادیو آماتوری گفت: ارتباطات رادیوئی در حوزه رادیو آماتوری از جنس بررسیهای فنی، تبادل علمی و عملی، فعالیتهای سرگرمی و تفریحی و غیرتجاری است و رادیو آماتورها صرفاً براساس علاقه مندی خود از آن برای مبادله پیغام، آزمایش بی سیم های (فرستنده - گیرنده) ساخت خود، کسب دانش و مهارت در حوزه الکترونیک، مخابرات و ارتباطات، رادیو پورت، مسابقه و برقراری ارتباط اضطراری استفاده می نمایند.

معاون رادیوئی رگولاتوری اضافه کرد: آزمون رادیو آماتوری بعدی نیمه اول سال 99 برگزار می گردد و کوشش می کنیم درصورت امکان و موافقت سایر مراجع نظارتی، این آزمون را به جز سطح مبتدی در سطح عمومی (درجه دو) نیز برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سال آینده شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام آزمون رادیو آماتوری سال آینده شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید