عبدالملکی: بر اساس لایحه بودجه ارز 4200 تومانی حذف خواهد شد

به گزارش وبلاگ بخار، عبدالملکی گفت: بر اساس آمار خالص، بیمه شدگان تامین اجتماعی 130 هزار نفر افزایش پیدا نموده است.

عبدالملکی: بر اساس لایحه بودجه ارز 4200 تومانی حذف خواهد شد

به گزارش باشگاه وبلاگ بخار؛ حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامات دولت سیزدهم برای اشتغال گفت: فعالیت اکوسیستم ملی اشتغال، ایجاد 215 هزار فرصت شغلی نو طی 3 ماهه گذشته در سامانه رصد، توافق با 26 دستگاه ها برای ایجاد یک میلیون و 850 هزار شغل طی 18 ماه از اقدامات دولت سیزدهم برای اشتغال است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: بر اساس آمار خالص بیمه شدگان تامین اجتماعی 130 هزار نفر افزایش پیدا نموده است. با این حال 7 الی 8 میلیون مشاغل غیر رسمی داریم که بیمه ندارند و تا زمان تکمیل اکوسیستم اشتغال اتکای ما برای نرخ بیکاری بر داده های مرکز آمار است.

عبدالملکی ادامه داد: 171 عنوان برنامه اشتغال تدوین شده که اولویت آن بر فعالیت های تعطیل شده و نیمه تعطیل است طراحی و تدوین اطلس الگو های اشتفالزایی کشور با یاری 71 دستگاه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: توسعه آموزش های مهارتی، تامین اقتصادی، تقویت فناوری کار هایی است که در کف میدان بازار کار باید انجام گردد. از بالا هم تسهیل صدور مجوز های کسب وکار را داریم. تبدیل مجوز محور بودن به ثبت مشاغل خانگی مثل موسسات فنی وحرفه ای از مصوبات دیگر جلسه دوم شورای عالی اشتغال بود و مصوبات جلسه گذشته به طور میانه 30 درصد پیشرفت داشته و پیش بینی ما این است که تا خاتمه سال شرایط اشتغال بهتر خواهد شد.

وجود بی عدالتی در اشتغال

عبدالملکی توضیح داد: 2.5 میلیون نفر بیکار مطلق در کشور داریم که حتی یک ساعت در هفته کار نمی نمایند و در اولویت هستند، اما برای آن هایی که اشتغال ناپایدار و غیر رسمی دارند هم باید برنامه ریزی گردد. دو میلیون و 100 هزار نفر ناامید از کار داریم که اگر چرخ اشتغال به گردش در بیاید متقاضی کار می شوند.

وی گفت: تامین اقتصادی، اهدای تسهیلات در رسته های شغلی مختلف به شرط ارائه فهرست بیمه شدگان و ایجاد اشتغال از کار هایی است که در فراوری انقلاب ایجاد می نماید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: سامانه جامع کاریابی ها که از امروز کار خود را شروع نموده است، سه نوع مخاطب مختلف دارند. اول کاریابی ها و بعد کارفرمایان و کارجویان البته این سامانه مثل بازار است و ممکن است به دلایل مختلف کارفرما یا کارجو نتیجه مورد احتیاج خود را به دست نیاورند.

موافق یارانه نقدی هستیم

عبدالملکی درباره باز توزیع منابع حاصل از حذف ارز 4200 ادامه داد: ارز 4200 حداقل 30 درصد انحراف دارد و منافع آن به مردم نمی رسد و باید اصلاح گردد و بر اساس لایحه بودجه ارز 4200 تومانی حذف خواهد شد، اما عواید حاصل از آن در قالب سازمان هدفمند سازی یارانه ها به شکل های مختلف توزیع می گردد در نتیجه یارانه نقدی بخشی از مردم افزایش خواهد یافت. بخشی از این یارانه به سازمان های بیمه گر بابت دارو پرداخت خواهد شد مقداری هم صرف فراوری می گردد.

وی اضافه کرد: در موضوع یارانه ها این که به چند دهک چه یارانه هایی پرداخت گردد منوط به آیین نامه های بعدی است و این که یارانه به صورت کالایی باشد تصریح نشده و ما در دولت این نظر را نداریم ما موافق پرداخت یارانه نقدی به مردم هستیم و بخش غیر نقدی به سازمان های خدمات رسان برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره افزایش سن بازنشستگی در بودجه اظهار کرد: کاهش ورودی صندوق های بازنشستگی و به تبع کاهش هزینه های آن ها نتیجه افزایش سن بازنشستگی است با توجه به این که امید به زندگی افزایش پیدا نموده و صندوق های بازنشستگی تحت فشار هستند باید این اتفاق به تدریج انجام گردد.

منبع: فرارو

به "عبدالملکی: بر اساس لایحه بودجه ارز 4200 تومانی حذف خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالملکی: بر اساس لایحه بودجه ارز 4200 تومانی حذف خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید