معماری و عمران

تقسیم وظیفه برای بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات

علی اصغر انصاری در مصاحبه با خبرنگاران، در مورد دستاوردهای رویداد بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات که هفته گذشته برپا شد شرح داد و گفت: تحقق اصل استقلال در اسناد مرتبط با شبکه ملی اطلاعات لازم است و به موازات آن، توسعه صنایع و کسب و کارهای داخلی...

6 فروردین 1400

مردم بیشتر گاز می سوزانند یا صنایع؟

آنالیز های جام جم درباره شرایط مصرف گاز نشان می دهد نقش مردم در هدر دادن گاز خیلی کمتر از چیزی است که مسؤولان ادعا می نمایند.

25 بهمن 1399

چی بخوریم زخم زودتر خوب بشه ؟

داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب در زندگی تاثیر بسیاری در بهبود سریع زخم های بدن دارد، همچنین مصرف مواد غذایی مانند عسل، شیر و آناناس برای جوش خوردن سریع زخم مناسب است.

5 بهمن 1399

عجایب هفتگانه جهان کدامند؟

در عصر معاصر گویا همه چیز تغییر کرده است حتی فهرست جالب عجایب هفتگانه جهان در سال 2007 طی یک رای گیری جدید توسط مردم جهان انتخاب شد.

2 بهمن 1399

سازمان ملل: کرونا 207 میلیون نفر دیگر را فقیر می نماید

برنامه عمران سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در پژوهشی که پنجشنبه منتشر شد، خاطرنشان کرد که درصورت طولانی و ادامه بحران مالی ناشی از ویروس کرونا، ممکن است، این مسأله 207 میلیون تن دیگر از مردم دنیا را فقیر کند.

20 دی 1399

دلیل ایجاد خطوط شگفت انگیز در پستی بلندی های مریخ چیست؟

به نقل از گیزمگ، محققان کالج ترینیتی(Trinity) دوبلین در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که بلوک های کربن دی اکسید در مریخ سبب ایجاد ساختارهای خطی در تپه ها شده است.

10 دی 1399

بقایای دژ تاریخی در محوطه ریوی خراسان شمالی کشف شد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، بقایای دژ تاریخی در محوطه ریوی خراسان شمالی کشف شد.

10 آذر 1399

چهار هدف کلیدی بانک مسکن

مدیر عامل بانک مسکن با بیان اینکه بانک مسکن تنها بانک توسعه ­ای - تخصصی در حوزه تامین اقتصادی بخش مسکن و ساختمان است، گفت: ما در این دوره، تحقق چهار هدف کلیدی را دنبال می­ کنیم.

29 آبان 1399

صحرایی: عرضه حقوقی ها در بورس را به شکل قانونمند محدود می کنیم

مدیرعامل بورس تهران گفت: به علت عرضه سنگین برخی از حقوقی ها در بازار، در تلاش هستیم تا با ابزار قانونی، عرضه حقوقی ها را محدود کنیم.

27 آبان 1399

محوطه سازی چیست و مهم ترین اصول و المان های آن کدم اند؟

محوطه سازی چیست ؟ شاید با کمی زیر و رو کردن این اصطلاح بتوان کمی از آن اطلاعات بیرون کشید. محوطه سازی که این روز ها بیشتر از هر زمان دیگری رواج یافته است، شامل عملیات های مختلفی می شود. محوطه سازی یا به عبارتی معماری منظر بر پایه یک سری اصول و استاندارد...

11 آبان 1399

یاری 50 میلیون تومانی کمیته ملی المپیک به کمیته ملی پارالمپیک

به گزارش خبرنگاران، اشنویه زادگاه مرحوم سیامند رحمان محلی است که وی به خاک سپرده شده است. قرار است مزار این پاراوزنه بردار پارالمپیکی به صورت ویژه ساخته و بازسازی گردد. این موضوع از طرف کمیته ملی پارالمپیک در دستور کار قرار گرفته است.

6 آبان 1399

راز سفرهای مکرر مکرون به لبنان چیست؟

تحلیلگر معروف جهان عرب به واکاوی دلایل سفرهای رئیس جمهور فرانسه به لبنان پرداخته و به سیاست چماق و هویج که از سوی ماکرون علیه طبقه سیاسی لبنان اجرا می شود، اشاره کرده است.

26 مهر 1399

رمز و رازهای شهر مونیخ را کشف کنید

مجلل، سرزنده و پیشرفته؛ مونیخ شهری با فرصت های فراوان، مناظر حیرت انگیز و جاذبه های بی شمار است. می توان روزها را به کشف رازهای سربه مهر در مرکز ایالت باواریا اختصاص داد و از تمامی شگفتی های هیجان انگیز این شهر دیدن کرد.

20 مهر 1399

فراخوان پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی

پنجمین مرحله پذیرش استقرار شرکت ها، واحدها و هسته های نوآور و فناور صنایع فرهنگی و تیم های استارتاپی در حوزه صنایع خلاق فرهنگی شروع شد.

19 مهر 1399

اجرای کنسرت آنلاین در بناهای تاریخی اصفهان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان بر رعایت تمامی دستورالعمل های حفاظت از بناهای تاریخی هنگام برگزاری کنسرت به ویژه کنسرت های آنلاین در آثار تاریخی استان تأکید کرد.

11 مهر 1399

مک کنزی: تهدید داعش در غرب سوریه در حال رشد است

فرمانده ارشد آمریکا در امور خاورمیانه هشدار داد، عناصر گروه داعش روی بازسازی خود در غرب سوریه کار می کنند جایی که آمریکا حضور یا فعالیت کم رنگی دارد.

11 مهر 1399

طبله گچ دیوار چیست ؟ پیشگیری و مراحل تعمیر آن چگونه است؟

در طول حیات یک سازه بنایی به دلایل مختلفی انواع و اقسام آسیب ها به ظاهر و چهارچوب آن وارد خواهد آمد. برخی از این آسیب ها را می توان به راحتی تعمیر کرد و از شر آن ها راحت شد. طبله کردن گچ دیوار از جمله آسیب هایی است که تحت شرایط مختلف به نمای داخلی و خارجی...

6 تیر 1399

ساخت متروی پردیس سال جاری شروع می گردد

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهر های جدید از شروع ساخت متروی شهر جدید پردیس از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در امسال اطلاع داد.

3 تیر 1399

الکاظمی در تنگنای شدید به سر می بَرد

نماینده مجلس عراق، امکان برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس این کشور به کابینه الکاظمی طی روز های آینده را بعید دانست و از تنگنای شدیدی که الکاظمی بدان گرفتار شده است، اطلاع داد.

27 خرداد 1399

دژ برازجان تنها کاروانسرای تمام سنگ ایران

در مرکز شهر برازجان اثری بسیار ارزشمند و زیبا به نام دژ قرار گرفته است که از بناهای باشکوه در دوره قاجاریه به شمار می رود و در سال 1250 هجری شمسی بنا به دستور حاج میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک شیرازی و با معماری هنرمندانه حاج محمدرحیم شیرازی ساخته شده است.

21 خرداد 1399
تعداد: (28)