تعاریف و اصطلاحات

با غول های صنعت هوایی دنیا در سال 2019 آشنا شوید

با برترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید. در این مطلب نگاهی به برترین ایرلاین های دنیا و خدمات ارائه دهنده آن ها می پردازیم. این موارد مربوط به امسال میلادی (2019) می گردد و کوشش شرکت های هوایی را در نیم سال اول سال نشان می دهد.

23 شهریور 1400

برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید 20 ثانیه دست ها را بشویید

دستورالعمل های بهداشتی منتشر شده از سازمان جهانی بهداشت در دوران کرونا نشان داد شستن حداقل بیست ثانیه دست با آب و صابون برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ضرورریست؛ ولی چرا 20 ثانیه؟ قوانین فیزیک علت این آن را شرح می دهند.

31 مرداد 1400

درب آکاردئونی و آنالیز ویژگی یک حفاظ و نرده استاندارد

درب آکاردئونی ، نرده راه پله ساده و بعلاوه حفاظ بوته ای از جمله المان های ساختمانی بسیار پرکاربرد در بحث امنیت ساختمانی به شمار میرود که هر کدام در صندلی خود بسیار کارآمد و مناسب هستند.

31 مرداد 1400

عامل رنگ صورتی و قرمز دریاچه مهارلو شیراز چیست؟

نبی الله مرادی با بیان این مطلب اضافه نمود: بعضی به اشتباه قرمزی آب دریاچه مهارلو را ناشی از رشد کشند قرمز می دانند. کشند قرمز در آب های آزاد و مناطقی از خلیج فارس رشد می نماید و دریاچه مهارلو شرایط زیست کشند قرمز را ندارد.

18 مرداد 1400

کیفیت ترجمه مقاله را چگونه تشخیص دهم؟

برای تمام شخصیت های علمی و دانشجویان پیش آمده است که ترجمه مقاله خود را به فرد یا موسسه ای برون سپاری نمایند؛ اما مرجع تشخیص کیفیت این ترجمه چیست و چگونه می توان کیفیت آن را مشخص کرد؟

29 تیر 1400

عبدالله: تصرف افغانستان توسط طالبان امکانپذیر نیست

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که طالبان تا به امروز در مذاکرات جدی نبوده است و تاکید کرد که پیشبرد گزینه نظامی و صرف افغانستان توسط طالبان امکانپذیر نیست.

4 تیر 1400

آیا طلاق آخرین گزینه باقی مانده از ازدواجم است

تهران (پانا) - تعریف طلاق چیست؟ چه عواملی روی جدایی و طلاق اثر می گذارند؟ شنیده شدن نام طلاق سبب شده که این گزینه در ذهن همه زوج هایی که به مسئله ای بر می خورند وجود داشته باشد. آیا با مفهومی به نام طلاق عاطفی آشنا هستید؟ آیا می دانید ممکن است بتوانید زندگی...

18 خرداد 1400

زندگی سخت، مرگ آسان

همین چهارشنبه هفته پیش بود که خالد مرد، آن هم با نیش عقرب... درست مثل دو دختر هفت و 16 ساله بشاگردی و پسربچه شش ساله اهل روستای تنکدف نوگین وگیشدان در هرمزگان که آنها هم با نیش عقرب مردند.

8 خرداد 1400

ضرورت گذار از نظام جهانی کنونی، تاکید بر وجه کارکردی اتوپیا

خبرنگاران کتاب دانش اتوپیا نوشته ایمانوئل والرشتاین با ترجمه محمد غفوری از سوی نشر صاد منتشر شده است. قرن بیستم شاهد پیروزی ها و شکست هایی بوده که منجر به خودآگاهی دنیای مدرن شده است. در کتاب دانش اتوپیا ایمانوئل والرشتاین استدلال می نماید که چه طور...

6 اردیبهشت 1400

خبرنگاران وزیر نیرو: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور ساخته می گردد

یزد- خبرنگاران - وزیر نیرو گفت: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور با رعایت ملاحظات زیست محیطی برای رونق این بخش از صنعت ایران برای استفاده از ظرفیت های موجود ساخته می گردد.

8 فروردین 1400

پرونده ثبت جهانی دیوار تاریخی گرگان به کجا رسید؟

ایسنا/ بدنبال خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که پرونده ثبت جهانی دیوار تاریخی گرگان به کجا رسید؟

17 اسفند 1399

مردم بیشتر گاز می سوزانند یا صنایع؟

آنالیز های جام جم درباره شرایط مصرف گاز نشان می دهد نقش مردم در هدر دادن گاز خیلی کمتر از چیزی است که مسؤولان ادعا می نمایند.

25 بهمن 1399

پرفروش های انتشارات سروش در آذرماه 99

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش؛ چاپ سی و هفتم کتاب ریتم در موسیقی، چاپ پنجاه و پنجم کتاب مبادی سواد بصری، چاپ پانزدهم کتاب تعلیم خط، چاپ دهم جلد اول کتاب تاریخ فلسفه، چاپ اول تک جلدی کتاب شاهنامه، چاپ اول کتاب عصبانیت آنقدرها...

15 بهمن 1399

ورزش کایت سواری چیست؟

کایت سواری (Hang gliding) نوعی فعالیت ورزشی- تفریحی پرهیجان است که در آن خلبان یک کایت - به فارسی هواگرد یا سبک پَر - بدون موتور و سنگین تر از هوا را به پرواز در می آورد.

30 دی 1399

واقعا پنیر آدم را کند ذهن می&zwnjکند؟؟

اینکه در گذشته گفته می شد پنیر عملکرد حافظه و سلول های مغز را کاهش می دهد و به عبارتی فرد را خنگ می کند، تقریبا صحت دارد.

17 دی 1399

دلیل ایجاد خطوط شگفت انگیز در پستی بلندی های مریخ چیست؟

به نقل از گیزمگ، محققان کالج ترینیتی(Trinity) دوبلین در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که بلوک های کربن دی اکسید در مریخ سبب ایجاد ساختارهای خطی در تپه ها شده است.

10 دی 1399

پاسخ به 8 سوال کلیدی درباره بودجه شرکت های دولتی

مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه 41 درصد رقم بودجه شرکت های دولتی، ارقام حسابداری (غیرواقعی) هستند، خاطرنشان کرد: امکان ایجاد منابع درآمدی قابل توجه برای دولت از محل صرفه جویی در کل هزینه های شرکت های دولتی، وجود ندارد.

22 آذر 1399

چروک های ریز صورت در اثر چه عواملی ایجاد می شوند؟

به مطالعه ادامه دهید تا با روش های مختلفی که می توانید از خطوط و چین و چروک های ریز پوستی پیشگیری کرده و جتی آنها را درمان کنید، آشنا شوید.

14 آذر 1399

فرزندتان مدام خودش را سرزنش می نماید؟

بچه هایی که مدام در حال سرزنش کردن خودشان هستند، آسیب های روحی و جدی در آینده می بینند اما والدین با رفتار مناسب باید با خود سرزنشی بچه ها مقابله نمایند.

10 آذر 1399

مدفوع تیره رنگ یا کم رنگ و مدفوع خونی نشانه چیست؟

مدفوع تیره رنگ و سیاه و یا مدفوع کمرنگ یا خونی ممکن است نشانه ای از عدم سلامت دستگاه گوارش بوده و یا موقتی و وابسته به رژیم غذایی خاص باشد.

12 آبان 1399
تعداد: (26)